google-site-verification: googlec7193c3de77668c9.html
Thursday , October 1 2026
  • About
  • Contact us
  • Privacy Policy
  • Affiliate Disclosure

NewsATW Latest News Around The World

Cute Halloween dachshund wearing a black witch’s hat, surrounded by glowing pumpkins, bats and paw prints. Festive banner promoting spooky cute apparel, gifts and home décor, with a red Shop My Zazzle Store button.
  • World
    • Africa
    • Asia
    • Europe
    • Latin America
    • Middle East
    • US and Canada
  • Business
  • Culture
  • Education
  • Entertainment
  • UK News
    • England
    • Northern Ireland
    • Scotland
    • Wales
  • Health
  • Politics
  • Sports
    • Athletics
    • Cricket
    • Cycling
    • Football
    • Golf
    • Rugby League
    • Rugby Union
    • Rowing/Sailing
    • Tennis
  • Technology
  • Conversion Tools
    • Unit Converter
    • Angle Converter
    • Currency Converter
    • Density Converter
    • Energy Converter
    • Fuel Economy Converter
    • Power Converter
    • Pressure Converter
    • Time Converter
    • Weight Converter
  • VPN
Breaking News
  • Wynonna Judd reveals she and Ashley Judd are not speaking right now
  • Chaos, coffins and ‘Claudiapatra’ steal the show in Celebrity Traitors
  • French schools set alight by students in violent protests over teacher shortages and run-down buildings | World News
  • PET scans reveal alpha cancer therapy isotope with new algorithm in first human test
  • Russia moves to control bear population after 22 people killed in attacks | World News
  • ‘Yellowstone’ villain Neal McDonough says he never watches his work
  • Michael Stewart: World number 979 stars at Alfred Dunhill Links Championship
  • Endurance exercise rewires liver metabolism differently based on sex, study suggests
  • Never played in The Prem, now they face hosts Australia in 2027 World Cup opener
  • A missing gut protein may set the stage for peanut allergy
Home/Africa/South Africa results and reaction as they happened

South Africa results and reaction as they happened

01/06/2024 Africa Leave a comment 10 Views

Share
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest





South Africa results and reaction as they happened – BBC News

























BreakingBreaking news

Summary

  1. With more than 80% of the results from the voting districts declared the ANC has 41% of the vote
  2. The party had always polled above 50% in all elections since 1994
  3. The Democratic Alliance is second with 22%
  4. The new party, MK, led by ex-President Jacob Zuma has done very well in his heartland of KwaZulu-Natal
  5. Nationally the MK party has 13% of the vote and is currently third overall
  6. The distribution of seats in the 400-member National Assembly directly reflects the vote share
  7. In order to get a parliamentary majority it looks like the ANC will need to form some sort of coalition
  8. The party has never been in this position before and this vote heralds a new era in South African politics
See also  King Misuzulu kaZwelithini's speech - and why it has foreigners in South Africa worried




Source link

Launched by the design house of Lattafa This aromatic spicy fragrance has a blend of cinnamon, nutmeg and bergamot, dates, praline, tuberose and mahonial, vanilla, tonka bean, benzoin, myrrh, amberwood, and akigalawood It is suitable for all skin typ...
Khamrah by Lattafa for Men - 3.4 oz EDP Spray
4% Off £23.87 £22.79 (as of 01/10/2026 17:14 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Launched by the design house of Lattafa This aromatic spicy fragrance has a blend of cinnamon, nutmeg and bergamot, dates, praline, tuberose and mahonial, vanilla, tonka bean, benzoin, myrrh, amberwood, and akigalawood It is suitable for all skin typ... read more
Soft and Romantic: Ghost sweetheart eau de toilette is an enchanting fragrance designed to embody the fresh, spontaneous spirit of sweet, new love Feminine and Sensual: This modern amber floral perfume is perfect for the young, romantic woman, offeri...
Ghost Sweetheart Eau de Toilette | Pineapple, Jasmine and Sandalwood | Perfume for Women 50 ml
Available for Amazon Prime 50% Off £44.00 (£88.00 / 100 ml) £22.00 (£44.00 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Soft and Romantic: Ghost sweetheart eau de toilette is an enchanting fragrance designed to embody the fresh, spontaneous spirit of sweet, new love Feminine and Sensual: This modern amber floral perfume is perfect for the young, romantic woman, offeri... read more
Fragrance from the designer house of Marc Jacobs An eau de parfum for women A divine scent 100 ml bottle Base notes of Driftwood, vanilla, musk
Marc Jacobs Dot Eau De Parfum for Women, 100 ml
Available for Amazon Prime 42% Off £55.13 £31.71 (as of 01/10/2026 18:00 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fragrance from the designer house of Marc Jacobs An eau de parfum for women A divine scent 100 ml bottle Base notes of Driftwood, vanilla, musk
Elegant Womens Perfume: A fragrance for women that blends floral and fruity notes, suitable for daily wear or special occasions Floral & Fruity Notes: Top notes of fig leaf, white peony, and African violet, with a heart of pink orchid, cassis, and ra...
Ted Baker W Eau de Toilette for Her, Fig Leaf, White Peony and Violet Top Notes, Pink Orchid and Raspberry Middle Notes, 75ml
Available for Amazon Prime £11.77 (£15.69 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Elegant Womens Perfume: A fragrance for women that blends floral and fruity notes, suitable for daily wear or special occasions Floral & Fruity Notes: Top notes of fig leaf, white peony, and African violet, with a heart of pink orchid, cassis, and ra... read more
Fruity Perfume for Women: Opens with peach, apple & bergamot, blooms with jasmine & lily, settles into musk & vanilla. Luxury Designer Perfume: Designer perfume for women with a refined, elegant scent that elevates your senses. Long-Lasting Eau de To...
Ted Baker Woman Pink Eau de Toilette Spray Floral Green Feminine Fragrance, Opening Notes are Fresh Peach, Bergamot and Tangerine with Warm Musk, Vanilla and Vetiver Base, 100ml
Available for Amazon Prime 11% Off £13.98 £12.48 (as of 01/10/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fruity Perfume for Women: Opens with peach, apple & bergamot, blooms with jasmine & lily, settles into musk & vanilla. Luxury Designer Perfume: Designer perfume for women with a refined, elegant scent that elevates your senses. Long-Lasting Eau de To... read more
Fragrance from the designer house of Vera Wang An eau de toilette for women Volume: 30 ml bottle Base notes of water lily, apple, tuberose, vanilla and amber, Floral and fruity scent Note: The color of the bottle is pinky/purple
Vera Wang Princess Eau de Toilette - 30 ml
Available for Amazon Prime £13.48 (£44.93 / 100 ml) £12.15 (£40.50 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fragrance from the designer house of Vera Wang An eau de toilette for women Volume: 30 ml bottle Base notes of water lily, apple, tuberose, vanilla and amber, Floral and fruity scent Note: The color of the bottle is pinky/purple
Top Notes: Vanilla, warm Spicy, chocolate Middle Notes: Powdery, sweet, musky Base Notes: Woody, cacao, cinnamon, amber
Choco Musk 50ml Eau De Parfum for men and women | Chocolate Musk by Jannat Aromas
Available for Amazon Prime 17% Off £5.99 (£11.98 / 100 ml) £4.96 (£9.92 / 100 ml) (as of 01/10/2026 17:34 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Top Notes: Vanilla, warm Spicy, chocolate Middle Notes: Powdery, sweet, musky Base Notes: Woody, cacao, cinnamon, amber
Floral, oriental scent Notes of Night Blooming Jasmine, Turkish Rose Feminine, elegant, unforgettable Fragrance for her Christina Aguilera fragrance collection
Christina Aguilera Signature Eau de Parfum (50ml) Floral, Fruity & Exotic Scent, Luxury Fragrance for Women
Available for Amazon Prime 9% Off £10.95 (£21.90 / 100 ml) £10.00 (£20.00 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Floral, oriental scent Notes of Night Blooming Jasmine, Turkish Rose Feminine, elegant, unforgettable Fragrance for her Christina Aguilera fragrance collection
Sensual; powerful; instinctive A female interpretation of an oriental lavender with amber 1.7 fl oz (50 ml) Model number: 4228
Calvin Klein - Eau De Toilette CKIN2U - Calvin Klein Women, Ladies Perfume, Women's Perfume, Calvin Klein Perfume, Calvin Klein One - 150 ml
Available for Amazon Prime 5% Off £17.95 (£11.97 / 100 ml) £17.00 (£11.33 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Sensual; powerful; instinctive A female interpretation of an oriental lavender with amber 1.7 fl oz (50 ml) Model number: 4228
An Eau De Parfum for women 60 ml bottle Long lasting fragrance All skin types
Jimmy Choo Flash Eau de Parfum, 60 ml (Pack of 1)
Available for Amazon Prime 3% Off £24.75 (£41.25 / 100 ml) £24.00 (£40.00 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
An Eau De Parfum for women 60 ml bottle Long lasting fragrance All skin types
Fruit of the Loom Men's Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt Regular fit crew neck collar Machine washable at 30°C Quantity per pack: five
Fruit of the Loom Men's Heavy T Shirt, White, XL UK
28% Off £16.99 £12.26 (as of 01/10/2026 05:19 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fruit of the Loom Men's Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt Regular fit crew neck collar Machine washable at 30°C Quantity per pack: five
VISIBILITY & SAFETY:You can adjust the brightness by pressing the button. There are 3 modes for you to choose the most suitable brightness. It can last up to 6-8 hours in the lowest level, 4 hours in medium level and 2 hours in the highest level. USB...
ATNKE LED Lighted Beanie Cap,USB Rechargeable Running Hat Ultra Bright 4 LED Waterproof Light Winter Warm Gifts for Men and Women/Pink

Now retrieving the rating.

Available for Amazon Prime 17% Off £11.99 £9.99 (as of 12/11/2025 00:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
VISIBILITY & SAFETY:You can adjust the brightness by pressing the button. There are 3 modes for you to choose the most suitable brightness. It can last up to 6-8 hours in the lowest level, 4 hours in medium level and 2 hours in the highest level. USB... read more
✤✤【Best Services】: We are a company focused on providing quality clothing, service and quality are trustworthy, If you have any questions, Please contact us in time, We will provide the best customer service, and do our best to give you a satisfactor...
Men's 1/4 Zip Pullover UK Sale Clearance, Fleece Sweatshirt Casual Jumper Long Sleeve T-shirt Top Stand Collar Sweater Plain Pullover Sports Leisure Workwear Quarter Zip Sweater Lightweight Jumpers

Now retrieving the rating.

£5.88 (as of 12/11/2025 00:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
✤✤【Best Services】: We are a company focused on providing quality clothing, service and quality are trustworthy, If you have any questions, Please contact us in time, We will provide the best customer service, and do our best to give you a satisfactor... read more
【Crevice Cleaning Brush Material】 Hard-Bristled Cevice Cleaning Brush is ultra-fine PET bristles that are much harder than a toothbrush, the Gap Brush can deep into cracks as well 【Gap Cleaning Brush】They have a long and thin handle, so these Grout C...
Crevice Cleaning Brush, Bathroom Tile Groove Gap Cleaning Brush,Premium Crevice Cleaning Tool Aluminum Support with 15° Angle Magic Brush, Thin Brush for Home Kitchen
Available for Amazon Prime 19% Off £6.99 £5.69 (as of 01/10/2026 04:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
【Crevice Cleaning Brush Material】 Hard-Bristled Cevice Cleaning Brush is ultra-fine PET bristles that are much harder than a toothbrush, the Gap Brush can deep into cracks as well 【Gap Cleaning Brush】They have a long and thin handle, so these Grout C... read more
2025 Upgraded Bluetooth 5.3 and One-Step Pairing: A97 Bluetooth earphones have the most advanced Bluetooth 5.3 technology, provides faster and more stable signal transmission and successfully achieves low latency without interruption. Once open the l...
Wireless Earbuds, Bluetooth 5.3 Headphones in Ear with HiFi Stereo Deep Bass, 4 ENC Noise Cancelling Mic Wireless Earphones 40H Playtime, Bluetooth Earbuds Dual LED Display, IP7 Waterproof, USB-C
Available for Amazon Prime 42% Off £32.99 £18.99 (as of 01/10/2026 03:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
2025 Upgraded Bluetooth 5.3 and One-Step Pairing: A97 Bluetooth earphones have the most advanced Bluetooth 5.3 technology, provides faster and more stable signal transmission and successfully achieves low latency without interruption. Once open the l... read more
Designed to be more durable, they soften with each wash, so these dish towels won't scratch your delicate cookware, plates and pans. The color variations offer great options for your kitchen decorating . Pick any color kitchen rag you want and set yo...
Jmwedia Fast Absorbent Microfiber Towels sales today clearance prime only of return pallets for sale liquidation bulk of prime of day clothing Soft Kitchen Dishcloths today deals prime women
17% Off £2.99 £2.49 (as of 01/10/2026 04:35 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Designed to be more durable, they soften with each wash, so these dish towels won't scratch your delicate cookware, plates and pans. The color variations offer great options for your kitchen decorating . Pick any color kitchen rag you want and set yo... read more
Advertisements

* What the star implies: Links marked with a * mean that we will receive a commission if a booking or a specific action is made via the linked provider. There will be no additional costs for you. Also, we won't receive any money just by setting links.

Share
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest
Previous Five generations of family together for the first time
Next Paris 2024: Britain’s Lewis Richardson qualifies for Olympic boxing tournament

Related Articles

Addis Ababa explosions: Blasts heard in Ethiopia’s capital after drone flights banned

01/10/2026

Aliko Dangote: ‘Nobody can make Africa great but us’ says Nigerian tycoon

01/10/2026

Wicknell Chivayo: Zimbabwean businessman and wife killed in helicopter crash

01/10/2026

Ethiopia fighting escalates in Tigray killing 52 civilians in Alamata, medic tells the BBC

30/09/2026

Aliko Dangote to launch Kenya oil refinery amid land protest in Lamu

30/09/2026

Somali pirates killed tanker crew before rescue, Puntland official tells BBC

30/09/2026

Check Also

Fatima Zahra El Mansouri named as Morocco’s first female prime minister

At a victory press conference, prior to her announcement as prime minister, El Mansouri was …

Zambian son of Bishop Trevor Mwamba detained in post-election raid fears for his father’s safety

The son of detained Zambian opposition politician Bishop Trevor Mwamba has told the BBC he …

Burkina Faso’s Ibrahim Traoré opens first gold refinery in Ouagadougou

With gold production on the rise, Traoré’s government set up a state-owned mining company two …

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Zazzle Store

https://www.zazzle.com/store/originaliti https://www.zazzle.com/store/cherishmere

Veteran Day Merch

Veteran Day image for a greeting card

Zazzle

Honoring All Who Served Veterans Day Patriotic
Honoring All Who Served Veterans Day Patriotic
by Originaliti

Affiliate Disclaimer

Newsatw.com are a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners to earn advertising fees by advertising and linking to amazon.com, audible.com, and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program at no extra cost to you.

Trending News

Business

What’s gone wrong at Nike? How the world’s sportswear giant lost its mojo

Admin – 01/10/2026
Entertainment

Wynonna Judd reveals she and Ashley Judd are not speaking right now

Admin – 01/10/2026
Technology

iPhone, Pixel and Galaxy call screening explained for unknown callers

Admin – 01/10/2026
Entertainment

Chaos, coffins and ‘Claudiapatra’ steal the show in Celebrity Traitors

Admin – 01/10/2026
World

French schools set alight by students in violent protests over teacher shortages and run-down buildings | World News

Admin – 01/10/2026
Cricket

Stumped – What’s next for West Indies cricket?

Admin – 01/10/2026
Technology

McDonald’s and Walmart Are Part of the Widening Fray Over Surveillance Pricing

Admin – 01/10/2026
Technology

Google’s new Guided Vision feature can help you read the fine print

Admin – 01/10/2026
Football

Football gossip: Quansah, Mora, Olmo, David, Endrick, Jeltsch

Admin – 01/10/2026
Health

PET scans reveal alpha cancer therapy isotope with new algorithm in first human test

Admin – 01/10/2026

smokeless fireworks,what are f4 fireworks,fireless fireworks,what are f1 fireworks,what are f2 fireworks www.yaoanjituan.com what are f3 fireworks, low noise fireworks,f4 fireworks, cold sparkler wholesale, fireworks for weddings wholesale

Currency Converter

CurrencyRate

VPN 7 Day Trial

Todays Deals

Launched by the design house of Lattafa This aromatic spicy fragrance has a blend of cinnamon, nutmeg and bergamot, dates, praline, tuberose and mahonial, vanilla, tonka bean, benzoin, myrrh, amberwood, and akigalawood It is suitable for all skin typ...
Khamrah by Lattafa for Men - 3.4 oz EDP Spray
4% Off £23.87 £22.79 (as of 01/10/2026 17:14 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Launched by the design house of Lattafa This aromatic spicy fragrance has a blend of cinnamon, nutmeg and bergamot, dates, praline, tuberose and mahonial, vanilla, tonka bean, benzoin, myrrh, amberwood, and akigalawood It is suitable for all skin typ... read more
Soft and Romantic: Ghost sweetheart eau de toilette is an enchanting fragrance designed to embody the fresh, spontaneous spirit of sweet, new love Feminine and Sensual: This modern amber floral perfume is perfect for the young, romantic woman, offeri...
Ghost Sweetheart Eau de Toilette | Pineapple, Jasmine and Sandalwood | Perfume for Women 50 ml
Available for Amazon Prime 50% Off £44.00 (£88.00 / 100 ml) £22.00 (£44.00 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Soft and Romantic: Ghost sweetheart eau de toilette is an enchanting fragrance designed to embody the fresh, spontaneous spirit of sweet, new love Feminine and Sensual: This modern amber floral perfume is perfect for the young, romantic woman, offeri... read more
Fragrance from the designer house of Marc Jacobs An eau de parfum for women A divine scent 100 ml bottle Base notes of Driftwood, vanilla, musk
Marc Jacobs Dot Eau De Parfum for Women, 100 ml
Available for Amazon Prime 42% Off £55.13 £31.71 (as of 01/10/2026 18:00 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fragrance from the designer house of Marc Jacobs An eau de parfum for women A divine scent 100 ml bottle Base notes of Driftwood, vanilla, musk
Elegant Womens Perfume: A fragrance for women that blends floral and fruity notes, suitable for daily wear or special occasions Floral & Fruity Notes: Top notes of fig leaf, white peony, and African violet, with a heart of pink orchid, cassis, and ra...
Ted Baker W Eau de Toilette for Her, Fig Leaf, White Peony and Violet Top Notes, Pink Orchid and Raspberry Middle Notes, 75ml
Available for Amazon Prime £11.77 (£15.69 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Elegant Womens Perfume: A fragrance for women that blends floral and fruity notes, suitable for daily wear or special occasions Floral & Fruity Notes: Top notes of fig leaf, white peony, and African violet, with a heart of pink orchid, cassis, and ra... read more
Fruity Perfume for Women: Opens with peach, apple & bergamot, blooms with jasmine & lily, settles into musk & vanilla. Luxury Designer Perfume: Designer perfume for women with a refined, elegant scent that elevates your senses. Long-Lasting Eau de To...
Ted Baker Woman Pink Eau de Toilette Spray Floral Green Feminine Fragrance, Opening Notes are Fresh Peach, Bergamot and Tangerine with Warm Musk, Vanilla and Vetiver Base, 100ml
Available for Amazon Prime 11% Off £13.98 £12.48 (as of 01/10/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fruity Perfume for Women: Opens with peach, apple & bergamot, blooms with jasmine & lily, settles into musk & vanilla. Luxury Designer Perfume: Designer perfume for women with a refined, elegant scent that elevates your senses. Long-Lasting Eau de To... read more
Fragrance from the designer house of Vera Wang An eau de toilette for women Volume: 30 ml bottle Base notes of water lily, apple, tuberose, vanilla and amber, Floral and fruity scent Note: The color of the bottle is pinky/purple
Vera Wang Princess Eau de Toilette - 30 ml
Available for Amazon Prime £13.48 (£44.93 / 100 ml) £12.15 (£40.50 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fragrance from the designer house of Vera Wang An eau de toilette for women Volume: 30 ml bottle Base notes of water lily, apple, tuberose, vanilla and amber, Floral and fruity scent Note: The color of the bottle is pinky/purple
Top Notes: Vanilla, warm Spicy, chocolate Middle Notes: Powdery, sweet, musky Base Notes: Woody, cacao, cinnamon, amber
Choco Musk 50ml Eau De Parfum for men and women | Chocolate Musk by Jannat Aromas
Available for Amazon Prime 17% Off £5.99 (£11.98 / 100 ml) £4.96 (£9.92 / 100 ml) (as of 01/10/2026 17:34 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Top Notes: Vanilla, warm Spicy, chocolate Middle Notes: Powdery, sweet, musky Base Notes: Woody, cacao, cinnamon, amber
Floral, oriental scent Notes of Night Blooming Jasmine, Turkish Rose Feminine, elegant, unforgettable Fragrance for her Christina Aguilera fragrance collection
Christina Aguilera Signature Eau de Parfum (50ml) Floral, Fruity & Exotic Scent, Luxury Fragrance for Women
Available for Amazon Prime 9% Off £10.95 (£21.90 / 100 ml) £10.00 (£20.00 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Floral, oriental scent Notes of Night Blooming Jasmine, Turkish Rose Feminine, elegant, unforgettable Fragrance for her Christina Aguilera fragrance collection
Sensual; powerful; instinctive A female interpretation of an oriental lavender with amber 1.7 fl oz (50 ml) Model number: 4228
Calvin Klein - Eau De Toilette CKIN2U - Calvin Klein Women, Ladies Perfume, Women's Perfume, Calvin Klein Perfume, Calvin Klein One - 150 ml
Available for Amazon Prime 5% Off £17.95 (£11.97 / 100 ml) £17.00 (£11.33 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Sensual; powerful; instinctive A female interpretation of an oriental lavender with amber 1.7 fl oz (50 ml) Model number: 4228
An Eau De Parfum for women 60 ml bottle Long lasting fragrance All skin types
Jimmy Choo Flash Eau de Parfum, 60 ml (Pack of 1)
Available for Amazon Prime 3% Off £24.75 (£41.25 / 100 ml) £24.00 (£40.00 / 100 ml) (as of 01/10/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
An Eau De Parfum for women 60 ml bottle Long lasting fragrance All skin types

Hikerstore.co.uk
Hikerstore.co.uk

News in Pictures

Latest Deals

Fruit of the Loom Men's Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt Regular fit crew neck collar Machine washable at 30°C Quantity per pack: five
Fruit of the Loom Men's Heavy T Shirt, White, XL UK
28% Off £16.99 £12.26 (as of 01/10/2026 05:19 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fruit of the Loom Men's Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt Regular fit crew neck collar Machine washable at 30°C Quantity per pack: five
VISIBILITY & SAFETY:You can adjust the brightness by pressing the button. There are 3 modes for you to choose the most suitable brightness. It can last up to 6-8 hours in the lowest level, 4 hours in medium level and 2 hours in the highest level. USB...
ATNKE LED Lighted Beanie Cap,USB Rechargeable Running Hat Ultra Bright 4 LED Waterproof Light Winter Warm Gifts for Men and Women/Pink

Now retrieving the rating.

Available for Amazon Prime 17% Off £11.99 £9.99 (as of 12/11/2025 00:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
VISIBILITY & SAFETY:You can adjust the brightness by pressing the button. There are 3 modes for you to choose the most suitable brightness. It can last up to 6-8 hours in the lowest level, 4 hours in medium level and 2 hours in the highest level. USB... read more
✤✤【Best Services】: We are a company focused on providing quality clothing, service and quality are trustworthy, If you have any questions, Please contact us in time, We will provide the best customer service, and do our best to give you a satisfactor...
Men's 1/4 Zip Pullover UK Sale Clearance, Fleece Sweatshirt Casual Jumper Long Sleeve T-shirt Top Stand Collar Sweater Plain Pullover Sports Leisure Workwear Quarter Zip Sweater Lightweight Jumpers

Now retrieving the rating.

£5.88 (as of 12/11/2025 00:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
✤✤【Best Services】: We are a company focused on providing quality clothing, service and quality are trustworthy, If you have any questions, Please contact us in time, We will provide the best customer service, and do our best to give you a satisfactor... read more
【Crevice Cleaning Brush Material】 Hard-Bristled Cevice Cleaning Brush is ultra-fine PET bristles that are much harder than a toothbrush, the Gap Brush can deep into cracks as well 【Gap Cleaning Brush】They have a long and thin handle, so these Grout C...
Crevice Cleaning Brush, Bathroom Tile Groove Gap Cleaning Brush,Premium Crevice Cleaning Tool Aluminum Support with 15° Angle Magic Brush, Thin Brush for Home Kitchen
Available for Amazon Prime 19% Off £6.99 £5.69 (as of 01/10/2026 04:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
【Crevice Cleaning Brush Material】 Hard-Bristled Cevice Cleaning Brush is ultra-fine PET bristles that are much harder than a toothbrush, the Gap Brush can deep into cracks as well 【Gap Cleaning Brush】They have a long and thin handle, so these Grout C... read more
2025 Upgraded Bluetooth 5.3 and One-Step Pairing: A97 Bluetooth earphones have the most advanced Bluetooth 5.3 technology, provides faster and more stable signal transmission and successfully achieves low latency without interruption. Once open the l...
Wireless Earbuds, Bluetooth 5.3 Headphones in Ear with HiFi Stereo Deep Bass, 4 ENC Noise Cancelling Mic Wireless Earphones 40H Playtime, Bluetooth Earbuds Dual LED Display, IP7 Waterproof, USB-C
Available for Amazon Prime 42% Off £32.99 £18.99 (as of 01/10/2026 03:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
2025 Upgraded Bluetooth 5.3 and One-Step Pairing: A97 Bluetooth earphones have the most advanced Bluetooth 5.3 technology, provides faster and more stable signal transmission and successfully achieves low latency without interruption. Once open the l... read more
Designed to be more durable, they soften with each wash, so these dish towels won't scratch your delicate cookware, plates and pans. The color variations offer great options for your kitchen decorating . Pick any color kitchen rag you want and set yo...
Jmwedia Fast Absorbent Microfiber Towels sales today clearance prime only of return pallets for sale liquidation bulk of prime of day clothing Soft Kitchen Dishcloths today deals prime women
17% Off £2.99 £2.49 (as of 01/10/2026 04:35 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Designed to be more durable, they soften with each wash, so these dish towels won't scratch your delicate cookware, plates and pans. The color variations offer great options for your kitchen decorating . Pick any color kitchen rag you want and set yo... read more

Recent Comments

    Popular Posts

    • Indian Wells: Nick Kyrgios retires injured from first-round match against Botic van de Zandschulp

      09/03/2025
    • F1556870 13da 11f0 8735 97934b501932.jpg

      Teulu o Fôn ‘methu deall pam’ ar ôl i gofeb mab ddiflannu eto

      08/04/2025
    • 68b0c7c0 143a 11f0 b234 07dc7691c360.png

      Scotland's papers: Womb transplant baby and 'Bar hell' prison report

      08/04/2025
    • D30c8520 13ca 11f0 b234 07dc7691c360.jpg

      Parking, pay and an identity crisis

      08/04/2025
    • Adf51650 1094 11f0 83c2 2342c0bf03a1.jpg

      Masters 2025: How Augusta is recovering from Hurricane Helene’s devastating force

      08/04/2025

    Recent Comments

    Random Posts

    • Weekend Debrief with McCormack & McGinn

      21/10/2024
    • Scotland's papers: Gull rammy minister quits and SNP nuclear ban

      20/09/2025
    • Sainsbury's deliveries cancelled due to tech issues

      16/03/2024
    • Study find newborn umbilical cord procedure safe for long-term neurodevelopment in children

      03/05/2024
    • 85b139e0 3104 11f0 bd46 4b7602f31d2d.jpg

      Blind woman to hold fashion show on Yr Wyddfa summit

      20/05/2025

    Latest Posts

    • What’s gone wrong at Nike? How the world’s sportswear giant lost its mojo

      01/10/2026
    • Wynonna Judd reveals she and Ashley Judd are not speaking right now

      01/10/2026
    • iPhone, Pixel and Galaxy call screening explained for unknown callers

      01/10/2026
    • Chaos, coffins and ‘Claudiapatra’ steal the show in Celebrity Traitors

      01/10/2026
    • French schools set alight by students in violent protests over teacher shortages and run-down buildings | World News

      01/10/2026
    © Copyright 2026, All Rights Reserved
    Available for Amazon Prime