google-site-verification: googlec7193c3de77668c9.html
Thursday , October 1 2026
  • About
  • Contact us
  • Privacy Policy
  • Affiliate Disclosure

NewsATW Latest News Around The World

Cute Halloween dachshund wearing a black witch’s hat, surrounded by glowing pumpkins, bats and paw prints. Festive banner promoting spooky cute apparel, gifts and home décor, with a red Shop My Zazzle Store button.
  • World
    • Africa
    • Asia
    • Europe
    • Latin America
    • Middle East
    • US and Canada
  • Business
  • Culture
  • Education
  • Entertainment
  • UK News
    • England
    • Northern Ireland
    • Scotland
    • Wales
  • Health
  • Politics
  • Sports
    • Athletics
    • Cricket
    • Cycling
    • Football
    • Golf
    • Rugby League
    • Rugby Union
    • Rowing/Sailing
    • Tennis
  • Technology
  • Conversion Tools
    • Unit Converter
    • Angle Converter
    • Currency Converter
    • Density Converter
    • Energy Converter
    • Fuel Economy Converter
    • Power Converter
    • Pressure Converter
    • Time Converter
    • Weight Converter
  • VPN
Breaking News
  • Putin shows no sign of stopping the war as Russia doubles down on Ukraine
  • Balaghat, Madhya Pradesh: The children dying in India’s remote tribal heartland
  • China has cracked down on AI relationships. Is it ahead of the game?
  • Experimental drug may reduce lymphedema swelling and scarring
  • John Cusack says he was considered for a part in ‘The Breakfast Club’
  • Real-world findings suggest GLP-1 drugs offer health benefits for young people with diabetes
  • Annapurna Circuit: Trekkers helicoptered off mountains as more deadly landslides hit Nepal
  • Dame Esther Rantzen dies aged 86
  • Diddy reportedly lives lavishly at Fort Dix with hired inmate staff
  • Highlights – Champions League – OL Lyonnes 0-0 Chelsea
Home/UK News/Rochdale by-election result live: Workers Party candidate George Galloway wins

Rochdale by-election result live: Workers Party candidate George Galloway wins

01/03/2024 UK News Leave a comment 13 Views

Share
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest





Rochdale by-election result live: Workers Party candidate George Galloway wins – BBC News

























BreakingBreaking news

Summary

  1. Workers Party of Britain candidate George Galloway wins the Rochdale by-election by almost 6,000 votes
  2. The former Labour and Respect Party MP, whose campaign focused heavily on Gaza, overturns a Labour majority with 12,335 votes
  3. Galloway addresses the Labour leader in his victory speech by saying: “Keir Starmer, this is for Gaza”
  4. In response, the party says “Galloway only won because Labour did not stand” and apologises to the people of Rochdale for being unable to field a candidate
  5. David Tully, an independent, comes second with 6,638 votes. Turnout in the by-election was 39.7%
  6. Voters went to the polls on Thursday to choose a new MP to represent the Greater Manchester town following the death of Sir Tony Lloyd last month
  7. Labour withdrew its support for its candidate Azhar Ali over remarks he made that were widely alleged to be antisemitic
  8. You can watch our live coverage at the top of the page clicking the play button
See also  Man faces legal action by Northern over £1.90 rail ticket error




Source link

Launched by the design house of Lattafa This aromatic spicy fragrance has a blend of cinnamon, nutmeg and bergamot, dates, praline, tuberose and mahonial, vanilla, tonka bean, benzoin, myrrh, amberwood, and akigalawood It is suitable for all skin typ...
Khamrah by Lattafa for Men - 3.4 oz EDP Spray
4% Off £23.87 £22.79 (as of 30/09/2026 17:13 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Launched by the design house of Lattafa This aromatic spicy fragrance has a blend of cinnamon, nutmeg and bergamot, dates, praline, tuberose and mahonial, vanilla, tonka bean, benzoin, myrrh, amberwood, and akigalawood It is suitable for all skin typ... read more
Soft and Romantic: Ghost sweetheart eau de toilette is an enchanting fragrance designed to embody the fresh, spontaneous spirit of sweet, new love Feminine and Sensual: This modern amber floral perfume is perfect for the young, romantic woman, offeri...
Ghost Sweetheart Eau de Toilette | Pineapple, Jasmine and Sandalwood | Perfume for Women 50 ml
Available for Amazon Prime 50% Off £44.00 (£88.00 / 100 ml) £22.00 (£44.00 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Soft and Romantic: Ghost sweetheart eau de toilette is an enchanting fragrance designed to embody the fresh, spontaneous spirit of sweet, new love Feminine and Sensual: This modern amber floral perfume is perfect for the young, romantic woman, offeri... read more
Fragrance from the designer house of Marc Jacobs An eau de parfum for women A divine scent 100 ml bottle Base notes of Driftwood, vanilla, musk
Marc Jacobs Dot Eau De Parfum for Women, 100 ml
Available for Amazon Prime 42% Off £55.13 £31.71 (as of 30/09/2026 18:00 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fragrance from the designer house of Marc Jacobs An eau de parfum for women A divine scent 100 ml bottle Base notes of Driftwood, vanilla, musk
Elegant Womens Perfume: A fragrance for women that blends floral and fruity notes, suitable for daily wear or special occasions Floral & Fruity Notes: Top notes of fig leaf, white peony, and African violet, with a heart of pink orchid, cassis, and ra...
Ted Baker W Eau de Toilette for Her, Fig Leaf, White Peony and Violet Top Notes, Pink Orchid and Raspberry Middle Notes, 75ml
Available for Amazon Prime £11.77 (£15.69 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:08 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Elegant Womens Perfume: A fragrance for women that blends floral and fruity notes, suitable for daily wear or special occasions Floral & Fruity Notes: Top notes of fig leaf, white peony, and African violet, with a heart of pink orchid, cassis, and ra... read more
Fruity Perfume for Women: Opens with peach, apple & bergamot, blooms with jasmine & lily, settles into musk & vanilla. Luxury Designer Perfume: Designer perfume for women with a refined, elegant scent that elevates your senses. Long-Lasting Eau de To...
Ted Baker Woman Pink Eau de Toilette Spray Floral Green Feminine Fragrance, Opening Notes are Fresh Peach, Bergamot and Tangerine with Warm Musk, Vanilla and Vetiver Base, 100ml
Available for Amazon Prime 11% Off £13.98 £12.48 (as of 30/09/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fruity Perfume for Women: Opens with peach, apple & bergamot, blooms with jasmine & lily, settles into musk & vanilla. Luxury Designer Perfume: Designer perfume for women with a refined, elegant scent that elevates your senses. Long-Lasting Eau de To... read more
Fragrance from the designer house of Vera Wang An eau de toilette for women Volume: 30 ml bottle Base notes of water lily, apple, tuberose, vanilla and amber, Floral and fruity scent Note: The color of the bottle is pinky/purple
Vera Wang Princess Eau de Toilette - 30 ml
Available for Amazon Prime £13.48 (£44.93 / 100 ml) £12.15 (£40.50 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fragrance from the designer house of Vera Wang An eau de toilette for women Volume: 30 ml bottle Base notes of water lily, apple, tuberose, vanilla and amber, Floral and fruity scent Note: The color of the bottle is pinky/purple
Top Notes: Vanilla, warm Spicy, chocolate Middle Notes: Powdery, sweet, musky Base Notes: Woody, cacao, cinnamon, amber
Choco Musk 50ml Eau De Parfum for men and women | Chocolate Musk by Jannat Aromas
Available for Amazon Prime 17% Off £5.99 (£11.98 / 100 ml) £4.96 (£9.92 / 100 ml) (as of 30/09/2026 17:33 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Top Notes: Vanilla, warm Spicy, chocolate Middle Notes: Powdery, sweet, musky Base Notes: Woody, cacao, cinnamon, amber
Floral, oriental scent Notes of Night Blooming Jasmine, Turkish Rose Feminine, elegant, unforgettable Fragrance for her Christina Aguilera fragrance collection
Christina Aguilera Signature Eau de Parfum (50ml) Floral, Fruity & Exotic Scent, Luxury Fragrance for Women
Available for Amazon Prime 9% Off £10.95 (£21.90 / 100 ml) £10.00 (£20.00 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Floral, oriental scent Notes of Night Blooming Jasmine, Turkish Rose Feminine, elegant, unforgettable Fragrance for her Christina Aguilera fragrance collection
Sensual; powerful; instinctive A female interpretation of an oriental lavender with amber 1.7 fl oz (50 ml) Model number: 4228
Calvin Klein - Eau De Toilette CKIN2U - Calvin Klein Women, Ladies Perfume, Women's Perfume, Calvin Klein Perfume, Calvin Klein One - 150 ml
Available for Amazon Prime 5% Off £17.95 (£11.97 / 100 ml) £17.00 (£11.33 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Sensual; powerful; instinctive A female interpretation of an oriental lavender with amber 1.7 fl oz (50 ml) Model number: 4228
An Eau De Parfum for women 60 ml bottle Long lasting fragrance All skin types
Jimmy Choo Flash Eau de Parfum, 60 ml (Pack of 1)
Available for Amazon Prime 3% Off £24.75 (£41.25 / 100 ml) £24.00 (£40.00 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
An Eau De Parfum for women 60 ml bottle Long lasting fragrance All skin types
Fruit of the Loom Men's Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt Regular fit crew neck collar Machine washable at 30°C Quantity per pack: five
Fruit of the Loom Men's Heavy T Shirt, White, XL UK
28% Off £16.99 £12.26 (as of 30/09/2026 05:18 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fruit of the Loom Men's Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt Regular fit crew neck collar Machine washable at 30°C Quantity per pack: five
VISIBILITY & SAFETY:You can adjust the brightness by pressing the button. There are 3 modes for you to choose the most suitable brightness. It can last up to 6-8 hours in the lowest level, 4 hours in medium level and 2 hours in the highest level. USB...
ATNKE LED Lighted Beanie Cap,USB Rechargeable Running Hat Ultra Bright 4 LED Waterproof Light Winter Warm Gifts for Men and Women/Pink

Now retrieving the rating.

Available for Amazon Prime 17% Off £11.99 £9.99 (as of 12/11/2025 00:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
VISIBILITY & SAFETY:You can adjust the brightness by pressing the button. There are 3 modes for you to choose the most suitable brightness. It can last up to 6-8 hours in the lowest level, 4 hours in medium level and 2 hours in the highest level. USB... read more
✤✤【Best Services】: We are a company focused on providing quality clothing, service and quality are trustworthy, If you have any questions, Please contact us in time, We will provide the best customer service, and do our best to give you a satisfactor...
Men's 1/4 Zip Pullover UK Sale Clearance, Fleece Sweatshirt Casual Jumper Long Sleeve T-shirt Top Stand Collar Sweater Plain Pullover Sports Leisure Workwear Quarter Zip Sweater Lightweight Jumpers

Now retrieving the rating.

£5.88 (as of 12/11/2025 00:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
✤✤【Best Services】: We are a company focused on providing quality clothing, service and quality are trustworthy, If you have any questions, Please contact us in time, We will provide the best customer service, and do our best to give you a satisfactor... read more
【Crevice Cleaning Brush Material】 Hard-Bristled Cevice Cleaning Brush is ultra-fine PET bristles that are much harder than a toothbrush, the Gap Brush can deep into cracks as well 【Gap Cleaning Brush】They have a long and thin handle, so these Grout C...
Crevice Cleaning Brush, Bathroom Tile Groove Gap Cleaning Brush,Premium Crevice Cleaning Tool Aluminum Support with 15° Angle Magic Brush, Thin Brush for Home Kitchen
Available for Amazon Prime 19% Off £6.99 £5.69 (as of 30/09/2026 04:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
【Crevice Cleaning Brush Material】 Hard-Bristled Cevice Cleaning Brush is ultra-fine PET bristles that are much harder than a toothbrush, the Gap Brush can deep into cracks as well 【Gap Cleaning Brush】They have a long and thin handle, so these Grout C... read more
2025 Upgraded Bluetooth 5.3 and One-Step Pairing: A97 Bluetooth earphones have the most advanced Bluetooth 5.3 technology, provides faster and more stable signal transmission and successfully achieves low latency without interruption. Once open the l...
Wireless Earbuds, Bluetooth 5.3 Headphones in Ear with HiFi Stereo Deep Bass, 4 ENC Noise Cancelling Mic Wireless Earphones 40H Playtime, Bluetooth Earbuds Dual LED Display, IP7 Waterproof, USB-C
Available for Amazon Prime 42% Off £32.99 £18.99 (as of 30/09/2026 03:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
2025 Upgraded Bluetooth 5.3 and One-Step Pairing: A97 Bluetooth earphones have the most advanced Bluetooth 5.3 technology, provides faster and more stable signal transmission and successfully achieves low latency without interruption. Once open the l... read more
Designed to be more durable, they soften with each wash, so these dish towels won't scratch your delicate cookware, plates and pans. The color variations offer great options for your kitchen decorating . Pick any color kitchen rag you want and set yo...
Jmwedia Fast Absorbent Microfiber Towels sales today clearance prime only of return pallets for sale liquidation bulk of prime of day clothing Soft Kitchen Dishcloths today deals prime women
17% Off £2.99 £2.49 (as of 30/09/2026 04:35 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Designed to be more durable, they soften with each wash, so these dish towels won't scratch your delicate cookware, plates and pans. The color variations offer great options for your kitchen decorating . Pick any color kitchen rag you want and set yo... read more
Advertisements

* What the star implies: Links marked with a * mean that we will receive a commission if a booking or a specific action is made via the linked provider. There will be no additional costs for you. Also, we won't receive any money just by setting links.

Share
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest
Previous What are George Galloway's pledges for Rochdale?
Next Rochdale by-election result live: Workers Party candidate George Galloway wins

Related Articles

Vape tax comes into force with prices set to rise

01/10/2026

Conservatives pledge ‘tough love’ benefit rules for under-25s

30/09/2026

Ceredigion man who died with scabies dubbed environmental hazard

30/09/2026

Bayeux Tapestry: Blind man threatens British Museum with legal action

30/09/2026

Port Talbot lawyer who represented drug dealer jailed for selling cocaine

30/09/2026

UK-France ‘one in, one out’ migrant scheme scrapped

30/09/2026

Check Also

We fear for our lives after being told our abusive exes will be freed from jail early

Dame Nicole Jacobs, the domestic abuse commissioner for England and Wales, called the scheme “shameful” …

Police name three teens who died when car entered River Wear

Two teenage boys and a teenage girl who died when a car they were in …

UK believes Iran involved in RAF Fairford incident, Burnham says

Burnham said that the government had been “talking to our counterparts in the United States …

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Zazzle Store

https://www.zazzle.com/store/originaliti https://www.zazzle.com/store/cherishmere

Veteran Day Merch

Veteran Day image for a greeting card

Zazzle

Honoring All Who Served Veterans Day Patriotic
Honoring All Who Served Veterans Day Patriotic
by Originaliti

Affiliate Disclaimer

Newsatw.com are a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners to earn advertising fees by advertising and linking to amazon.com, audible.com, and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program at no extra cost to you.

Trending News

UK News

Vape tax comes into force with prices set to rise

Admin – 01/10/2026
World

Putin shows no sign of stopping the war as Russia doubles down on Ukraine

Admin – 01/10/2026
Technology

Tiny image sparks big backlash in Nikon photo contest

Admin – 01/10/2026
Health

Balaghat, Madhya Pradesh: The children dying in India’s remote tribal heartland

Admin – 01/10/2026
Technology

The new and huger Paramount has a new co-CEO

Admin – 01/10/2026
World

China has cracked down on AI relationships. Is it ahead of the game?

Admin – 01/10/2026
Business

The AI telling farmers when to harvest

Admin – 01/10/2026
US and Canada

US Supreme Court allows execution of Christa Pike to go ahead

Admin – 01/10/2026
Technology

EVgo’s Next-Gen 750kW EV Charging System Is Capable of 10-Minute Recharge

Admin – 01/10/2026
Technology

EVgo’s Next-Gen 750kW EV Charging System Is Capable of 10-Minute Recharge

Admin – 01/10/2026

smokeless fireworks,what are f4 fireworks,fireless fireworks,what are f1 fireworks,what are f2 fireworks www.yaoanjituan.com what are f3 fireworks, low noise fireworks,f4 fireworks, cold sparkler wholesale, fireworks for weddings wholesale

Currency Converter

CurrencyRate

VPN 7 Day Trial

Todays Deals

Launched by the design house of Lattafa This aromatic spicy fragrance has a blend of cinnamon, nutmeg and bergamot, dates, praline, tuberose and mahonial, vanilla, tonka bean, benzoin, myrrh, amberwood, and akigalawood It is suitable for all skin typ...
Khamrah by Lattafa for Men - 3.4 oz EDP Spray
4% Off £23.87 £22.79 (as of 30/09/2026 17:13 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Launched by the design house of Lattafa This aromatic spicy fragrance has a blend of cinnamon, nutmeg and bergamot, dates, praline, tuberose and mahonial, vanilla, tonka bean, benzoin, myrrh, amberwood, and akigalawood It is suitable for all skin typ... read more
Soft and Romantic: Ghost sweetheart eau de toilette is an enchanting fragrance designed to embody the fresh, spontaneous spirit of sweet, new love Feminine and Sensual: This modern amber floral perfume is perfect for the young, romantic woman, offeri...
Ghost Sweetheart Eau de Toilette | Pineapple, Jasmine and Sandalwood | Perfume for Women 50 ml
Available for Amazon Prime 50% Off £44.00 (£88.00 / 100 ml) £22.00 (£44.00 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Soft and Romantic: Ghost sweetheart eau de toilette is an enchanting fragrance designed to embody the fresh, spontaneous spirit of sweet, new love Feminine and Sensual: This modern amber floral perfume is perfect for the young, romantic woman, offeri... read more
Fragrance from the designer house of Marc Jacobs An eau de parfum for women A divine scent 100 ml bottle Base notes of Driftwood, vanilla, musk
Marc Jacobs Dot Eau De Parfum for Women, 100 ml
Available for Amazon Prime 42% Off £55.13 £31.71 (as of 30/09/2026 18:00 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fragrance from the designer house of Marc Jacobs An eau de parfum for women A divine scent 100 ml bottle Base notes of Driftwood, vanilla, musk
Elegant Womens Perfume: A fragrance for women that blends floral and fruity notes, suitable for daily wear or special occasions Floral & Fruity Notes: Top notes of fig leaf, white peony, and African violet, with a heart of pink orchid, cassis, and ra...
Ted Baker W Eau de Toilette for Her, Fig Leaf, White Peony and Violet Top Notes, Pink Orchid and Raspberry Middle Notes, 75ml
Available for Amazon Prime £11.77 (£15.69 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:08 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Elegant Womens Perfume: A fragrance for women that blends floral and fruity notes, suitable for daily wear or special occasions Floral & Fruity Notes: Top notes of fig leaf, white peony, and African violet, with a heart of pink orchid, cassis, and ra... read more
Fruity Perfume for Women: Opens with peach, apple & bergamot, blooms with jasmine & lily, settles into musk & vanilla. Luxury Designer Perfume: Designer perfume for women with a refined, elegant scent that elevates your senses. Long-Lasting Eau de To...
Ted Baker Woman Pink Eau de Toilette Spray Floral Green Feminine Fragrance, Opening Notes are Fresh Peach, Bergamot and Tangerine with Warm Musk, Vanilla and Vetiver Base, 100ml
Available for Amazon Prime 11% Off £13.98 £12.48 (as of 30/09/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fruity Perfume for Women: Opens with peach, apple & bergamot, blooms with jasmine & lily, settles into musk & vanilla. Luxury Designer Perfume: Designer perfume for women with a refined, elegant scent that elevates your senses. Long-Lasting Eau de To... read more
Fragrance from the designer house of Vera Wang An eau de toilette for women Volume: 30 ml bottle Base notes of water lily, apple, tuberose, vanilla and amber, Floral and fruity scent Note: The color of the bottle is pinky/purple
Vera Wang Princess Eau de Toilette - 30 ml
Available for Amazon Prime £13.48 (£44.93 / 100 ml) £12.15 (£40.50 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fragrance from the designer house of Vera Wang An eau de toilette for women Volume: 30 ml bottle Base notes of water lily, apple, tuberose, vanilla and amber, Floral and fruity scent Note: The color of the bottle is pinky/purple
Top Notes: Vanilla, warm Spicy, chocolate Middle Notes: Powdery, sweet, musky Base Notes: Woody, cacao, cinnamon, amber
Choco Musk 50ml Eau De Parfum for men and women | Chocolate Musk by Jannat Aromas
Available for Amazon Prime 17% Off £5.99 (£11.98 / 100 ml) £4.96 (£9.92 / 100 ml) (as of 30/09/2026 17:33 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Top Notes: Vanilla, warm Spicy, chocolate Middle Notes: Powdery, sweet, musky Base Notes: Woody, cacao, cinnamon, amber
Floral, oriental scent Notes of Night Blooming Jasmine, Turkish Rose Feminine, elegant, unforgettable Fragrance for her Christina Aguilera fragrance collection
Christina Aguilera Signature Eau de Parfum (50ml) Floral, Fruity & Exotic Scent, Luxury Fragrance for Women
Available for Amazon Prime 9% Off £10.95 (£21.90 / 100 ml) £10.00 (£20.00 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Floral, oriental scent Notes of Night Blooming Jasmine, Turkish Rose Feminine, elegant, unforgettable Fragrance for her Christina Aguilera fragrance collection
Sensual; powerful; instinctive A female interpretation of an oriental lavender with amber 1.7 fl oz (50 ml) Model number: 4228
Calvin Klein - Eau De Toilette CKIN2U - Calvin Klein Women, Ladies Perfume, Women's Perfume, Calvin Klein Perfume, Calvin Klein One - 150 ml
Available for Amazon Prime 5% Off £17.95 (£11.97 / 100 ml) £17.00 (£11.33 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Sensual; powerful; instinctive A female interpretation of an oriental lavender with amber 1.7 fl oz (50 ml) Model number: 4228
An Eau De Parfum for women 60 ml bottle Long lasting fragrance All skin types
Jimmy Choo Flash Eau de Parfum, 60 ml (Pack of 1)
Available for Amazon Prime 3% Off £24.75 (£41.25 / 100 ml) £24.00 (£40.00 / 100 ml) (as of 30/09/2026 05:10 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
An Eau De Parfum for women 60 ml bottle Long lasting fragrance All skin types

Hikerstore.co.uk
Hikerstore.co.uk

News in Pictures

Latest Deals

Fruit of the Loom Men's Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt Regular fit crew neck collar Machine washable at 30°C Quantity per pack: five
Fruit of the Loom Men's Heavy T Shirt, White, XL UK
28% Off £16.99 £12.26 (as of 30/09/2026 05:18 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Fruit of the Loom Men's Heavy Cotton Short Sleeve T-Shirt Regular fit crew neck collar Machine washable at 30°C Quantity per pack: five
VISIBILITY & SAFETY:You can adjust the brightness by pressing the button. There are 3 modes for you to choose the most suitable brightness. It can last up to 6-8 hours in the lowest level, 4 hours in medium level and 2 hours in the highest level. USB...
ATNKE LED Lighted Beanie Cap,USB Rechargeable Running Hat Ultra Bright 4 LED Waterproof Light Winter Warm Gifts for Men and Women/Pink

Now retrieving the rating.

Available for Amazon Prime 17% Off £11.99 £9.99 (as of 12/11/2025 00:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
VISIBILITY & SAFETY:You can adjust the brightness by pressing the button. There are 3 modes for you to choose the most suitable brightness. It can last up to 6-8 hours in the lowest level, 4 hours in medium level and 2 hours in the highest level. USB... read more
✤✤【Best Services】: We are a company focused on providing quality clothing, service and quality are trustworthy, If you have any questions, Please contact us in time, We will provide the best customer service, and do our best to give you a satisfactor...
Men's 1/4 Zip Pullover UK Sale Clearance, Fleece Sweatshirt Casual Jumper Long Sleeve T-shirt Top Stand Collar Sweater Plain Pullover Sports Leisure Workwear Quarter Zip Sweater Lightweight Jumpers

Now retrieving the rating.

£5.88 (as of 12/11/2025 00:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
✤✤【Best Services】: We are a company focused on providing quality clothing, service and quality are trustworthy, If you have any questions, Please contact us in time, We will provide the best customer service, and do our best to give you a satisfactor... read more
【Crevice Cleaning Brush Material】 Hard-Bristled Cevice Cleaning Brush is ultra-fine PET bristles that are much harder than a toothbrush, the Gap Brush can deep into cracks as well 【Gap Cleaning Brush】They have a long and thin handle, so these Grout C...
Crevice Cleaning Brush, Bathroom Tile Groove Gap Cleaning Brush,Premium Crevice Cleaning Tool Aluminum Support with 15° Angle Magic Brush, Thin Brush for Home Kitchen
Available for Amazon Prime 19% Off £6.99 £5.69 (as of 30/09/2026 04:09 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
【Crevice Cleaning Brush Material】 Hard-Bristled Cevice Cleaning Brush is ultra-fine PET bristles that are much harder than a toothbrush, the Gap Brush can deep into cracks as well 【Gap Cleaning Brush】They have a long and thin handle, so these Grout C... read more
2025 Upgraded Bluetooth 5.3 and One-Step Pairing: A97 Bluetooth earphones have the most advanced Bluetooth 5.3 technology, provides faster and more stable signal transmission and successfully achieves low latency without interruption. Once open the l...
Wireless Earbuds, Bluetooth 5.3 Headphones in Ear with HiFi Stereo Deep Bass, 4 ENC Noise Cancelling Mic Wireless Earphones 40H Playtime, Bluetooth Earbuds Dual LED Display, IP7 Waterproof, USB-C
Available for Amazon Prime 42% Off £32.99 £18.99 (as of 30/09/2026 03:52 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
2025 Upgraded Bluetooth 5.3 and One-Step Pairing: A97 Bluetooth earphones have the most advanced Bluetooth 5.3 technology, provides faster and more stable signal transmission and successfully achieves low latency without interruption. Once open the l... read more
Designed to be more durable, they soften with each wash, so these dish towels won't scratch your delicate cookware, plates and pans. The color variations offer great options for your kitchen decorating . Pick any color kitchen rag you want and set yo...
Jmwedia Fast Absorbent Microfiber Towels sales today clearance prime only of return pallets for sale liquidation bulk of prime of day clothing Soft Kitchen Dishcloths today deals prime women
17% Off £2.99 £2.49 (as of 30/09/2026 04:35 GMT +01:00 - More infoProduct prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on [relevant Amazon Site(s), as applicable] at the time of purchase will apply to the purchase of this product.)
Designed to be more durable, they soften with each wash, so these dish towels won't scratch your delicate cookware, plates and pans. The color variations offer great options for your kitchen decorating . Pick any color kitchen rag you want and set yo... read more

Recent Comments

    Popular Posts

    • Indian Wells: Nick Kyrgios retires injured from first-round match against Botic van de Zandschulp

      09/03/2025
    • F1556870 13da 11f0 8735 97934b501932.jpg

      Teulu o Fôn ‘methu deall pam’ ar ôl i gofeb mab ddiflannu eto

      08/04/2025
    • 68b0c7c0 143a 11f0 b234 07dc7691c360.png

      Scotland's papers: Womb transplant baby and 'Bar hell' prison report

      08/04/2025
    • D30c8520 13ca 11f0 b234 07dc7691c360.jpg

      Parking, pay and an identity crisis

      08/04/2025
    • Adf51650 1094 11f0 83c2 2342c0bf03a1.jpg

      Masters 2025: How Augusta is recovering from Hurricane Helene’s devastating force

      08/04/2025

    Recent Comments

    Random Posts

    • What the underwhelming Epstein files release means for Maga

      23/12/2025
    • Screenshot 2025 06 09 at 1 11 16pm.png

      Every New iOS 26 iPhone Feature: Liquid Glass, Camera and AI

      12/06/2025
    • Rampant Rangers remain top of SWPL

      25/08/2024
    • Red Lines

      19/12/2024
    • Ireland Baldwin praises stepmom Hilaria before ‘Dancing with the Stars’ debut

      05/09/2025

    Latest Posts

    • Vape tax comes into force with prices set to rise

      01/10/2026
    • Putin shows no sign of stopping the war as Russia doubles down on Ukraine

      01/10/2026
    • Tiny image sparks big backlash in Nikon photo contest

      01/10/2026
    • Balaghat, Madhya Pradesh: The children dying in India’s remote tribal heartland

      01/10/2026
    • The new and huger Paramount has a new co-CEO

      01/10/2026
    © Copyright 2026, All Rights Reserved
    Available for Amazon Prime